Botilinum toksini günümüz adıyla botoks kozmetikte en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Yaşlanma ile birlikte cildimizde ve özellikle mimik yaptığımız bölgelerde kırışıklıklar meydana gelmektedir. Botoks ile belirli bölgelerde ki ince kırışıklıkları düzeltmek mümkün olmaktadır. Op. Dr. Çağatay falcıoğlu ile istediğiniz şekilde ankara da botoks yaptırabilirsiniz.

Botoks Mekanizması

Botilinum toksini c.difficile adlı bir bakterinin ürünüdür. Bu toksin kas kasılmasını engellemektedir. Aslında yaptığımız botoks işleminde amacımız kas durdurmaktır. Direk cildi germek değil.

Bazı hastalarımıza anlatmak istediğimiz de tam olarak bu aslında. Kasın kasılması durduysa üzerinde ki ciltte hafif kırışıklık kalmış olsa bile elimizden çokta bir şey gelememektedir. Çünkü oturmuş olan yani cilde yer eden kırışıklık zamanla açılacaktır.

Yüz Botoksu

Yüz botoksunda amacımız doğal hatlarda olabildiğince kırışıklıkları açmaktır.

Genelde kaz ayakları kaş arası ve alın botosu yapılır.

Kaş çatılması kaş kaldırılması bir miktar durdurulur.

Doğal şartlarda gençleşme sağlanır.

Massater Botoksu

Diş sıkma problemleri olan hastalara yapılan işlemdir. Ama bu işlem sonrası çene bölgesinde incelme sağladığı görüldükten sonra kozmetik açıdan inceltme sağlamak içinde yapılmaya başlanmıştır.

Migren Botoksu

Migren ağrısı olan hastalar için kas kasılmaları engellenerek migren atağı ve sıklığının azaltıldığı gözlemlenmiştir.

Migren botoksunda klasik yüz botoksuna ilaveten kafatasında ağrının başlangıcı olan noktalara da botoks yapılmaktadır.

Daha başka botoks türleri de mevcuttur. Ama en sık kullanılan botoks türleri bunlardır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

YASAL UYARI!

cagatayfalcioglu.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.