Ankara Liposuction operasyonu vücutta bulunan fazla yağ dokusunun cerrahi yöntemler ile alınması işlemidir. Yağ alma işleminde uzman ve tecrübeli estetik cerrah Çağatay Falcıoğlu ile istişareli bir şekilde operasyon sürecini tamamlayabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bireylerde aşırı kilo problemi son derece can sıkıcı bir sorundur. Bu nedenle bireyler spor ve diyet gibi yöntemler ile vücutlarında ki fazla yağdan kurtulmak isterler. Bazı durumlarda inatçı yağlardan diyet ve spor ile kurtulabilmek mümkün değildir. Bu nokta da yağ aldırma işlemlerine başvurulur. Liposuction kesinlikle kilo verme yöntemi değildir. Bireylerin öncelikle spor ve diyet ile fazla kilolarından kurtulması gerekir. Diyet ve spor ile yağdan kurtulmanın mümkün olmadığı durumlar da yağ aldırma işleminden yararlanılır. Bu operasyon kalça, karın, bacak, kol, popo gibi pek çok bölgeye uygulanabilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Vücudunda bulunan fazla yağlardan kurtulmak isteyen kişiler yağ aldırma işlemlerine başvururlar. Liposuction olarak da adlandırılan bu estetik operasyonda çeşitli yöntemler vardır. Söz konusu yöntemler aşağıdaki gibidir.

Klasik Liposuction

Klasik liposuction yöntemin de fazla yağ dokusunun olduğu bölgeye küçük kesiler atılır. Bu kesinin çevresine ise kanamayı önlemek adına bir sıvı enjekte edilmektedir. Sıvı enjekte edildikten sonra kanüller aracılığı ile yağ dokusu vakum ile çekilir. Şırıngalar ile alınan yağlar dışarıya direkt atılır. Operasyon sonrasında operasyonun etkisi hemen görülür.

Lazer Liposuction

Lokal anestezi ile bölge uyuşturulur ve bölge deki yağ dokusuna lazer fiber optik kablolar salınır. Bu kablolar ile yağ dokusu parçalanır ve kanüller aracılığı ile çekilir. Bu yöntemde bölgeye bölgeye küçük kesiler atılır. Lazer lipostuction yönteminin iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha kısadır.

Vazerle Liposuction

Vazer liposuction işlem yapılacak bölge öncesinde işaretlenir ve buraya belirli bir miktar sıvı verilir. Yapılan küçük kesiler ile cildin altına ultrasonik enerjiler yayan metal çubuğun bağlı olduğu kanüller yerleştirilir. Bu sayede yağ duvarları parçalanır ve daha sonra kanül yardımıyla klasik liposuction yöntemiyle çekilir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction sonrasında normal hayata dönüş için çok aceleci davranmamalısınız. Liposuctiondan sonra iyileşme süreci için kendinize ve vücudunuza zaman tanımalısınız. Küçük bir operasyon olmasına rağmen yağ aldırma cerrahi bir işlemdir. Günlük hayata dönmeden önce bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Operasyondan sonra şişlik ve morluklar meydana gelebilir. Söz konusu şişlik ve morlukların ortadan kaldırılması için doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekmektedir. Araba kullanım ve cinsellik gibi pek çok konu ile ilgili doktorunuzdan bilgi almalısınız.

Liposuction Sonrası Komplikasyonlar

Liposuctiondan sonra meydana gelebilecek pek çok komplikasyon vardır. Bunlardan en önemlisi sepsise dönüşebilecek ve enfeksiyona da yol açan kan pıhtılaşmasıdır. Pulmoner emboli şeklinde genelde belli olur. Bu durum son derece nadir bir şekilde oluşmaktadır. Ateş, zaman içerisinde küçükleşen ağrı, beklenen çok meydana gelen şişme gibi durumlarda doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Liposuction Fiyatları Ankara 2023

Ankara liposuction fiyatları uygulama yapılacak alan sayısına, hastanın yaşı ve kilosuna, anestezi şekline, ek tedaviye ihtiyaç olup olmamasına göre değişir. Hastaya bağlı faktörler dışında ameliyathane ve anestezist hizmetlerinin maliyeti gibi diğer faktörlere bağlı olarak da ücret değişebilmektedir. Ankara Liposuction Fiyatları 2023 söz konusu olduğunda, net bir şey söyleyebilmek için önce doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

YASAL UYARI!

cagatayfalcioglu.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

Tamam