• Göz altında torba oluşumu neden olmaktadır?

  Yağ torbalarının oluşarak göz yapısını bozmasının en büyük nedenleri genetik ve çevresel faktörlerdir. Bu nedenle de göz altı torbalarını önlemek adına mutlaka bir estetik uygulamasına başvurmalısınız. Aksi takdirde kesin çözüme ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

 • Alt göz kapağı estetiğinin etkileri kalıcı mıdır?

  Göz kapaklarınızda oluşan olumsuzluklardan kurtulmak adına başvuracağınız estetik operasyonun en önemli yanı kalıcı etkiler doğurmasıdır. Bu etkileri uzun süreyle ve kalıcı bir şekilde yaşayabilseniz de çevresel faktörleri de dikkate almalısınız. Örneğin alkol kullanımı ve tuz tüketimi gibi unsurlar göz kapaklarındaki yağlanmanın tekrardan artmasına neden olabilir.

  Göz kapaklarınızda oluşan olumsuz görüntünün üstesinden gelmek adına yapmanız gereken sadece uzman hekiminizle iletişime geçmek olmalıdır. Zira estetik konusunda uzmanlaşmış olan hekiminiz sizin için en ideal çözümleri ortaya çıkaracaktır. Bu sayede de arzu ettiğiniz görselliğe ulaşmak mümkün olacaktır.

 • Alt yüz germeden sonra ağrı hissi oluşması muhtemel midir?

  Yüz germe uygulamaları sonrasında bir ağrı ve sızı hissi oluşması doğaldır. Ancak bu ağrıların dayanılmaz bir noktaya ulaşması halinde ise doktor kontrolünde ilaç kullanmanız gerekmektedir.

 • Alt yüz germe ameliyat sonrasında ne zaman banyo yapabilirsiniz?

  Alt yüz germe uygulamaları sonrasında banyo yapmak için yaklaşık 48 saat beklemeniz gerekir. Ancak bu durumu yine doktor kontrolünde gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

 • Alt yüz germe pansumanların çıkarılması ne zaman gerçekleşir?

  Başarılı geçen operasyonlardan sonra hastanın pansumanları çıkarması ve normal yaşamına yavaş yavaş adapte olması için ortalama 1 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Doktor kontrolünde çıkarılacak olan pansumanların ertesinde dikiş kontrolleri de yapılmaktadır.

 • Alt yüz germeye herkes başvurabilir mi?

  Yüz germe ile alakalı öncelikle bir hekim kontrolü gerçekleştirilmelidir. Daha sonrasında da uygulamanın mümkün olup olmadığına karar verilmelidir. Bütün sürecin hekim kontrolünde devam etmesi daha başarılı bir sonuç elde etmenize olanak sağlayacaktır.

 • Bacak germe operasyonundan sonra vücudum da iz kalır mı?

  Bu operasyondan sonra meydana gelen izler zaman içerisine ten renginizi alır. Bu nedenle çok az gözükür. Bu izler sizi rahatsız edecek seviyede değildir.

 • Bacak germe operasyonundan sonra ödem oluşur mu?

  Evet. Operasyondan sonra bacaklarınızda ödem meydana gelir. Bu ödemi doktorunuzun önereceği krem ve ilaçlar ile ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Bacak germe operasyon sırasında ağrı hissedecek miyim?

  Operasyon genel anestezi ile gerçekleştirilir. Bu nedenle operasyon sonrasında ağrı meydana gelmez.

 • Bacak germe operasyon sonrasında ağrı oluşur mu?

  Operasyondan sonra bacaklarınızda ağrı meydana gelebilir. Bu ağrıları doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile en aza indirebilirsiniz.

 • Botoks yılan zehri midir?

  Hayır kesinlikle yılan zehri değildir.

 • Botoks yapıldıktan sonra etkisi hemen başlar mı?

  Hayır. Botoks yapıldıktan sonra etkisi 3 günden itibaren başlar. 7-10 gün etkisi artarak devam eder.

 • Botoks kör eder mi?

  Hayır. Botoksun öyle bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 • Boyun germede hangi anestezi seçeneği tercih edilmektedir?

  Boynunuzun daha kaliteli bir görselliğe ulaşması adına gerçekleştirilecek olan uygulamalarda genel anestezi tercih edilmektedir. Ancak doktorun kararına bağlı olarak lokal anestezi uygulanması da muhtemeldir.

 • Boyun germe operasyon sonrasında normal yaşama dönüş ne kadar sürede gerçekleşir?

  Hastanın günlük rutinlerine dönmesi için 7-10 günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Bu süre içerisinde bir sorun çıkmaması halinde doktorun da tavsiyeleri ile yaşamınızı eskisi gibi sürdürebilirsiniz.

 • Boyun germeden sonra iz oluşması söz konusu mudur?

  Boynunuzdaki germe işlemi sonrasında iz oluşması durumu vardır. Ancak izin saçlı deri ve kulak arkasında olması görsel anlamda bir olumsuzluğu tetiklemeyecektir. Kulak önünde de küçük izler oluşması muhtemel olsa da bu izlerin zamanla silikleşeceğinden söz etmek gerekir.

  Boynunuzdaki olumsuzluklardan kurtulmak ve daha kaliteli bir çözüme kapı aralamak adına uzman doktorunuzla mutlaka bir görüşme gerçekleştirin. Kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırırken aynı zamanda hayallerinizdeki görselliği yakalamanın da keyfini çıkarın. Boyun germeyle alakalı bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 • Dolgu nasıl etki eder?

  Dolgu maddeleri uygulandığı derinliğe ve bölgeye göre hacim eklemesi yapar. Aynı zamanda bölgeyi nemlendirir. Bazı dolgu maddeleri bölgedeki cilde destek olmak için kollajen ve protein yapılarının sentezini arttırır.

 • Dolgu maddesi neye göre seçilir?

  Hastaların şikayetlerine göre dolgu maddesi tercih edilir.

 • Dolgu ne kadar kalıcıdır?

  6 ay ile 12 ay arasında kalıcıdır.

 • Göz çekikleştirme ameliyatla hangi teknikler yapılabilir?

  Endoskopik olarak saçlı deriden yapılan 1,5 cmlik kesilerle kaş kaldırma göz çekikleşrime yapılabilir.

 • İple askılamanın etkileri ne kadar sürer?

  Yüz bölgesinde uygulanacak olan iple askılamanın etkileri hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Ancak genel itibarıyla 6 ay ile 2 yıl arasında süren bir etkiden bahsetmek mümkündür. Sürecin olabildiğince uzaması adına hekiminizin önerilerini dikkate almalısınız.

 • Askılama tekniği uygulanırken ağrı hissi olur mu?

  İşlem sırasında ağrı hissi ortaya çıkması söz konusu değildir. Zira anestezi uygulaması ile gerçekleştirilen bu uygulamanın amacı acısız bir şekilde ideal sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktır.

 • Askılama tekniğinin olumsuz yönleri var mıdır?

  Çağatay Falcıoğlu uzmanlığı ile gerçekleştirilen askılama uygulamalarında herhangi bir yan etki ortaya çıkması mümkün değildir. Titiz bir şekilde gerçekleşen bütün süreç başarı odaklı bir şekilde sona erer. Bu kapsamda askılama tekniğinin çok özel çözümler sağlaması muhtemeldir.

 • İple askılamanın uygulanamayacağı kimseler kimlerdir?

  İple askılama tekniğinden yararlanmak isteyen kişi sayısı fazla olsa da bu uygulamanın gerçekleştirilmesinin mümkün olmayacağı kişiler de vardır. Kanser hastalığı olanlar, kan pıhtılaşması yaşayanlar ve cilt enfeksiyonları ile karşı karşıya kalanlar için iple askılama tekniğinin oldukça özel olduğundan söz etmek gerekir. Bu nedenle de herhangi bir hastalığınız varsa bunu doktorunuzla paylaşmaya özen göstermelisiniz.

 • Liposuction ne kadar sürer? İz kalır mı? Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

  Operasyon 1-2 saat içerisinde tamamlanır.

  Eğer liposuction yapmışsak sadece iz 3 mm civarında 2 3 yerde olabilmektedir. Ama meme başından kesi yapılmışsa meme başı bütünlüğü bozulabilir. Hafifte olsa iz belli olabilir.

  Jinekomasti ameliyatının çok büyük çoğunluğu sadece liposuctionla yapıldığından iyileşme hızlı bir şekilde meydana gelir. Operasyon sonrası mutlaka korse kullanılmalıdır. Korse kullanımı yağ dokusunun dağılmasını engeller ve iyileşme sürecini kısaltır. Operasyondan sonra bölge de şişlik ve morluk meydana gelir. Bu şişlik ve morluklar birkaç gün içerisinde geçecektir.

 • Kaş kaldırma sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

  Kaşlarınızın daha dik ve kusursuz olması adına başvuracağınız kaldırma uygulamalarına göre iyileşme süreci farklılaşır.

 • Kaş kaldırma ne derecede yapılmalıdır?

  Kaşlarınızda ne kadar kaldırma gerçekleştirileceği kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Dr. Çağatay Falcıoğlu ile birlikte karar vererek kusursuz sonuçlar alabilirsiniz.

 • Kaş kaldırma uygulaması kalıcı mıdır?

  Estetik uygulamalar kalıcı olmayan çözümlerdir. Bu nedenle kaşlarınızı kaldırdıktan sonra kişisel özellikleriniz ve uygulamaya göre değişen sürelerde tekrar operasyon geçirmeniz gerekebilir.

 • Kol germe uygulaması kalıcı mıdır?

  Kolunuzdaki sarkmanın iyileştirilmesi noktasında kalıcı bir etki için kol germenin çok başarılı bir uygulama olduğundan söz edilebilir. Ancak kilo alıp verme konusunda dikkatli olmanızda fayda vardır. Aksi takdirde kolunuzda tekrardan sarkma yaşanması muhtemel olacaktır.

 • Kol germeden sonra spor yapabilir miyim?

  Evet, kol germe uygulaması sonrasında spor yapabilirsiniz ancak iyileşme sürecinin tamamlanması adına 4 hafta beklemenizde fayda vardır.

 • Kol germede fiyatlar neye göre belirlenmektedir?

  Kolunuzdaki sarkma ve diğer ekstra durumlara bağlı olarak fiyatların belirlenmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle de fiyat konusunda merak ettiğiniz her detayı titiz bir şekilde değerlendirmelisiniz.

  Kol germe ve diğer bütün operasyonlar için kafanıza takılan soru işaretlerini bizimle iletişime geçerek cevaplandırabileceğinizi unutmamalısınız.

 • Liposuction ne kadar sürer?

  Operasyon 1-2 saat içerisinde tamamlanır.

 • Liposuctionda anestezi uygulanır mı?

  Genellikle lokal anestezi uygulanır. Ancak bazı durumlarda genel anestezi uygulaması yapılabilmektedir.

 • Liposuction operasyonu sonrası ne zaman duş alınabilir?

  Liposuctiondan 3-4 gün sonra duş alınabilir.

 • Liposuction operasyonu sonrası dikişleri aldırmak gerekli midir?

  Estetik dikiş uygulamaları kullanılır bu nedenle operasyondan sonra diki aldırmaya gerek yoktur.

 • Liposuctiondan sonra iyileşme süreci nasıldır?

  Süreç kişiden kişiye ve teknikten tekniğe göre değişkenlik gösterir. Klasik liposuction iyileşme süreci en zor olan yöntemdir. Diğer yöntemlerin iyileşme süreci ise daha kısa ve kolaydır. Operasyondan sonra mutlaka korse kullanılmalıdır. Korse kullanımı yağ dokusunun dağılmasını engeller ve iyileşme sürecini kısaltır. Operasyondan sonra bölge de şişlik ve morluk meydana gelir. Bu şişlik ve morluklar birkaç gün içerisinde geçecektir.

 • Göğüs büyütme operasyonu ne kadar sürer?

  Operasyon yaklaşık olarak 1-2 saat kadar sürmektedir. Ancak operasyonun süresi kullanılan tekniğe ve kişiye göre değişir. Bu nedenle operasyon ile ilgili net bir süre belirleyebilmek mümkün değildir.

 • Göğüs büyütme operasyonu sonrasında göğüsler iz kalır mı?

  Operasyondan sonra kesi yerlerinde küçük izler kalır. Ancak bu izler zaman içerisinde ten rengini alarak kaybolur ya da çok az görünür hale gelir. İzler rahatsız edici görünürlükte değildir.

 • Göğüslerin boyutunu beğenmezsem ne olur?

  Göğüslerin boyutu doktorunuz ile istişare ederek belirlenmektedir. Ancak yine de beğenmediğiniz, beklediğinizden daha büyük ya da daha küçük göğüsler ortaya çıkarsa revize operasyon gerçekleştirilebilmektedir.

 • Göğüs büyültme operasyonundan sonrasında göğüslerde ağrı meydana gelir mi?

  Operasyon sonrasında göğüslerde ağrı meydana gelebilmektedir. Ancak söz konusu ağrılar için ağrı kesici kullanılabilmektedir.

 • Göğüs büyültme operasyondan sonra ne zaman duş alınabilmektedir?

  Göğüs büyütme operasyonundan sonra 4-5 gün duş almamalısınız. Doktorunuzun son kontrolünü gerçekleştirmesinden sonra duş alabilirsiniz.

 • Göğüs büyültme operasyondan sonra dikiş aldırmam gerekiyor mu?

  Operasyondan sonra dikişlerinizi aldırmanıza gerek yok. Çünkü Dr. Çağatay falcıoğlu tarafından özel estetik dikişler uygulanmaktadır. Bu dikişler zaman içerisinde erimekte ve kaybolmaktadır.

 • Meme dikleştirmeli büyütmenin sonuçları kalıcı mıdır?

  Meme büyütme işleminin sonucunda memelerinizin tekrar küçülmesi söz konusu değildir. Ancak dikleştirme uygulamasına bağlı olarak kullanılan tekniğin de dikkate alınması ile dikleştirme belirli bir süre sonra etkisini yitirebilir. Bu nedenle de uygulama öncesinde bütün detayları hekiminizden öğrenmeniz sizin adınıza özeldir.

 • Meme dikleştirmeli büyütmede memeler ne kadar büyür?

  Meme büyütme işlemi sonrasında memelerinizin ne kadar büyüyeceğine sizin talepleriniz ve doktorunuzun değerlendirmelerine göre karar verilmektedir. Bu bağlamda memeler şu kadar büyür diye bir genelleme yapmak mümkün değildir. Fiziksel özellikleriniz ve kişisel taleplerinizin çok değerli olduğunu unutmamalısınız.

 • Meme dikleştirmeli büyütme sonrasında normal yaşama dönüş ne zaman olur?

  Operasyon sonrasındaki ilk 4-6 haftada çok ağır işlerden kaçınmanız gerekse de ortalama 2 ayda tamamen eski yaşamınıza dönmeniz mümkündür. İlk etapta sıradan işlerinizi yapabilseniz de en önemli husus memeleri darbe ve diğer etkilerden korumak olacaktır.

 • Meme dikleştirmeli büyütmeden sonra iz kalır mı?

  Meme dikleştirmeli büyütmeden sonra iz kalması oldukça doğaldır. Ancak görsel anlamda sizi memnun etmeyecek bir sonuç ortaya çıkmasından ziyade izlerin memenin alt kısmında kalması sağlanır. Öte yandan bu izlerin zamanla silikleşmesi ve görünmemesi de mümkündür.

 • Meme küçültme operasyonunu kimler yaptırabilir?

  Bu operasyonda yaş sınırlaması 18 yaş şeklindedir. Bunun yanı sıra herhangi bir sağlık problemi yaşamayan ve göğüslerinin boyutlarından memnun olmayan kadınlar bu operasyonu yaptırabilirler.

 • Orta yüz germe ameliyatları kalıcı mıdır?

  Evet, söz konusu ameliyat kalıcıdır.

 • Orta yüz germe operasyonu sonrasında yüzümde iz kalır mı?

  Kirpik diplerinden yapılan kesiyle yani klasik yüz germe ameliyatından sonra belli belirsiz bir iz kalmaktadır. Hatta iz kalmıyor denildiği bile oluyor.

  Endoskopik teknikle orta yüz germe olmuşsa hasta saçlı kesi hattı saçlı deride olacağından dışarıdan görünen herhangi bir iz olmamaktadır.

 • Orta yüz germe operasyonunda ağrı çeker miyim?

  Operasyon sırasında ağrı hissedilmez fakat operasyondan sonra ağrılar oluşabilmektedir. Bu ağrıları ağrı kesiciler ile en aza indirebilirsiniz.

 • Orta yüz germe operasyonunun tekrarlanması gerekli midir?

  Yüz germe operasyonundan yaklaşık 10 yıl sonra tekrar yaptırmanız gerekebilir.

  Bir süre boyunluk kullanmanız gerekebilir. Bu konuda doktorunuz sizi yönlendirecektir.

 • Burun estetiği yalnızca görünüm amacı ile mi yapılır?

  Burun estetiği yaptırmak isteyen bireylerin tek kaygısı güzel görüntüye sahip olan bir buruna sahip olmak değildir. Hem estetik amaçlı hem de burun fonksiyonlarının düzeltilmesi için ameliyat yapılmaktadır.

 • Yurtdışından burun estetiği yaptırmak için gelebilir miyim?

  Yurtdışından pek çok kişi rinoplasti operasyonu için ülkemize gelmektedir. Kan tahlili raporları ve fotoğraflarınız ile birlikte ameliyat programı oluşturulabilmektedir.

 • Burun estetiğinde yaş sınırı var mıdır?

  Burun estetiği olmak için bireylerin 17-18 yaşlarını doldurmuş olması gerekir. Çünkü daha erken yaşlarda burun estetiği yapılması durumunda büyüme yönünde çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle kemik gelişiminin tamamlanması gerekmektedir.

 • Şakak germe operasyonunun tekrarlanması gerekir mi?

  Ameliyat sonrası önerilere uyarsanız, kaş kaldırmanın sonucu sizi 5-7 yıl memnun edecektir. Bundan sonra istenirse düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Blefaroplasti ile şakak germe opersayonu kombine edilir mi?

  Evet bu operasyonların kombine bir şekilde yapılması mümkündür.

 • Göz kapağı estetiğinden sonra ameliyat izi kalır mı?

  Her cerrahi işlemden sonra az da olsa iz kalır. Ancak göz kapağı operasyonunda kesiler göz kapağı kıvrımından yapılır. Bu nedenle izler gözükmez.

 • Göz kapağı estetiğinde yaş sınırı var mıdır?

  18 yaşından büyük herkes göz kapağı estetiği olabilir.

 • Göz kapağı estetiğinin etkisi ne kadardır?

  Göz kapağı estetiğinin etkisi 7-8 yıl kadar sürmektedir.

 • Üst yüz germe operasyonu kalıcı mıdır?

  Yüz germe uygulamaları ile alakalı kalıcılık söz konusu olsa da yüz germeyi tekrar gerekli kılacak uygulamalardan kaçınmak gerekir. Bu sayede operasyon sonrasında uzun süre genç ve güzel görünmek olasıdır.

 • Yüz germe sonrasında ağrı oluşması muhtemel mi?

  Ağrı ve sızı oluşumu üst yüz germe sonrasında muhtemeldir. Bu nedenle de doktor kontrolünde ağrı kesici kullanmalısınız.

 • Vajina daraltmada kaç cm daralma gerçekleşir?

  Hastadan hastaya değişiklik olmakla birlikte 3-4 cm kadar daralma olması mümkündür. Burada en ideal çözümü doktorun belirleyeceğini bilerek hekim kontrolünde hareket etmeye özen göstermelisiniz.

 • Vajina daraltma kalıcı bir işlem midir?

  Vajina daraltma ile alakalı en çok merak edilen konulardan bir tanesi de kalıcılıktır. Bu noktada travmatik bir doğumun tekrar gerçekleşmemesi halinde kalıcı bir çözümden bahsetmek olasıdır. Bu nedenle de vajina daraltmanın etkileri tatmin edici seviyededir.

 • Her kadın vajina daraltma için uygun mudur?

  Vajina daraltma uygulamasında son kararı hekiminiz vereceğinden bu uygulamaya uygun olup olmadığınıza karar vermek adına bir ön değerlendirme şarttır.

 • Karın germenin etkileri kalıcı mıdır?

  Hamilelik ve diğer tetikleyici faktörler dışarıda bırakıldığında sarkmanın tekrar yaşanması mümkün değildir. Ancak karnınızın sarkmasına neden olacak faktörlerin varlığı germe operasyonunun etkisini ortadan kaldıracaktır.

 • Karın germeden sonra iz kalır mı?

  Karın germe operasyonu sonrasında özel dikiş yöntemleri kullanılarak iz oluşumuna engel olunmaktadır. Burada amaç daha güzel ve ilgi çekici bir görüntüye sahip olmanızı desteklemektir.

 • Kimler bu operasyondan faydalanabilir?

  Abdominoplasti yani karın germeyi kimlerin yapıp kimlerin yapamayacağına karar verecek tek kişi uzman hekiminizdir. Bu nedenle de operasyon öncesinde gerçekleştirilecek olan incelemeler sayesinde en ideal sonuçların ortaya konması mümkün olacaktır. Siz de karın germe uygulamaları ile daha kaliteli bir görselliğe ulaşma arzusunda olabilirsiniz. Ancak bu operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirmek adına hekim kontrolünde ve doğru bir planlama yapmak oldukça değerlidir. Uzman hekiminizle iletişime geçerek sizi bekleyen seçeneklerin neler olduğuna daha yakından bir göz atabilirsiniz. Karın germede kusursuz bir süreç için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 • Meme büyütme ameliyatından sonra emzirebilir miyim?

  Bu sorunun cevabı sadece meme büyütme ameliyatı yaptıysak kesinlikle evet. Ama bazen sadece meme büyütme yapmıyoruz. Dikleştirmeli büyütme yaptığımız hastalarımız da oluyor. O zaman durum biraz daha komplike hale gelmeye başlıyor. Dikleştirme yapıldığı zaman kullandığın tekniğe göre değişmekle beraber süt bezleri zarar görebiliyor. O zaman da hastalarımıza mutlaka önceden bu ihtimalden bahsediyoruz.

 • Burun estetiği ameliyatımı başka bir yüz operasyonu ile birleştirebilir miyim?

  Bunun cevabı aslında kısaca evet çünkü burun ameliyatı ile birlikte zaten biz göz kapağı ameliyatını sıklıkla yapabiliyoruz. Onun haricinde çene ilerletme ameliyatları ekleyebiliyoruz. Bazen yüz germe ameliyatları ekleyebiliyoruz. Kaş kaldırma ameliyatları ekleyebiliyoruz. Yani kısaca burun ameliyatı ile birlikte kombine ameliyatlar mümkündür. Sadece hastalarımıza söylememiz gereken şey ameliyat suresinin uzayacağıdır. Çünkü sadece burun ameliyatı 2 ila 3 saat arasında zaman dilimi alır, üstüne eklediğimiz ameliyat da ameliyat süresini uzatır. Hastalarımız bunu bildikten sonra bizim açımızdan kombine ameliyat almamızda sıkıntı yoktur. Ama benim bu konu ile ilgili mutlaka hastalara söylediğim ekstra bir şey de ikiden fazla kombine ameliyat almadığımdır. Çünkü onlara kısaca benim de insan olduğumu, yorulabildiğimi ve böylece benim yorulmama bağlı ekstradan bir sıkıntı yaşamak istemediğimi dürüstçe söylüyorum.

YASAL UYARI!

cagatayfalcioglu.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

Tamam