• Göz altında torba oluşumu neden olmaktadır?

  Yağ torbalarının oluşarak göz yapısını bozmasının en büyük nedenleri genetik ve çevresel faktörlerdir. Bu nedenle de göz altı torbalarını önlemek adına mutlaka bir estetik uygulamasına başvurmalısınız. Aksi takdirde kesin çözüme ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

 • Alt göz kapağı estetiğinin etkileri kalıcı mıdır?

  Göz kapaklarınızda oluşan olumsuzluklardan kurtulmak adına başvuracağınız estetik operasyonun en önemli yanı kalıcı etkiler doğurmasıdır. Bu etkileri uzun süreyle ve kalıcı bir şekilde yaşayabilseniz de çevresel faktörleri de dikkate almalısınız. Örneğin alkol kullanımı ve tuz tüketimi gibi unsurlar göz kapaklarındaki yağlanmanın tekrardan artmasına neden olabilir.

  Göz kapaklarınızda oluşan olumsuz görüntünün üstesinden gelmek adına yapmanız gereken sadece uzman hekiminizle iletişime geçmek olmalıdır. Zira estetik konusunda uzmanlaşmış olan hekiminiz sizin için en ideal çözümleri ortaya çıkaracaktır. Bu sayede de arzu ettiğiniz görselliğe ulaşmak mümkün olacaktır.

 • Alt yüz germeden sonra ağrı hissi oluşması muhtemel midir?

  Yüz germe uygulamaları sonrasında bir ağrı ve sızı hissi oluşması doğaldır. Ancak bu ağrıların dayanılmaz bir noktaya ulaşması halinde ise doktor kontrolünde ilaç kullanmanız gerekmektedir.

 • Alt yüz germe ameliyat sonrasında ne zaman banyo yapabilirsiniz?

  Alt yüz germe uygulamaları sonrasında banyo yapmak için yaklaşık 48 saat beklemeniz gerekir. Ancak bu durumu yine doktor kontrolünde gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

 • Alt yüz germe pansumanların çıkarılması ne zaman gerçekleşir?

  Başarılı geçen operasyonlardan sonra hastanın pansumanları çıkarması ve normal yaşamına yavaş yavaş adapte olması için ortalama 1 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Doktor kontrolünde çıkarılacak olan pansumanların ertesinde dikiş kontrolleri de yapılmaktadır.

 • Alt yüz germeye herkes başvurabilir mi?

  Yüz germe ile alakalı öncelikle bir hekim kontrolü gerçekleştirilmelidir. Daha sonrasında da uygulamanın mümkün olup olmadığına karar verilmelidir. Bütün sürecin hekim kontrolünde devam etmesi daha başarılı bir sonuç elde etmenize olanak sağlayacaktır.

 • Bacak germe operasyonundan sonra vücudum da iz kalır mı?

  Bu operasyondan sonra meydana gelen izler zaman içerisine ten renginizi alır. Bu nedenle çok az gözükür. Bu izler sizi rahatsız edecek seviyede değildir.

 • Bacak germe operasyonundan sonra ödem oluşur mu?

  Evet. Operasyondan sonra bacaklarınızda ödem meydana gelir. Bu ödemi doktorunuzun önereceği krem ve ilaçlar ile ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Bacak germe operasyon sırasında ağrı hissedecek miyim?

  Operasyon genel anestezi ile gerçekleştirilir. Bu nedenle operasyon sonrasında ağrı meydana gelmez.

 • Bacak germe operasyon sonrasında ağrı oluşur mu?

  Operasyondan sonra bacaklarınızda ağrı meydana gelebilir. Bu ağrıları doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile en aza indirebilirsiniz.

 • Botoks yılan zehri midir?

  Hayır kesinlikle yılan zehri değildir.

 • Botoks yapıldıktan sonra etkisi hemen başlar mı?

  Hayır. Botoks yapıldıktan sonra etkisi 3 günden itibaren başlar. 7-10 gün etkisi artarak devam eder.

 • Botoks kör eder mi?

  Hayır. Botoksun öyle bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 • Boyun germede hangi anestezi seçeneği tercih edilmektedir?

  Boynunuzun daha kaliteli bir görselliğe ulaşması adına gerçekleştirilecek olan uygulamalarda genel anestezi tercih edilmektedir. Ancak doktorun kararına bağlı olarak lokal anestezi uygulanması da muhtemeldir.

 • Boyun germe operasyon sonrasında normal yaşama dönüş ne kadar sürede gerçekleşir?

  Hastanın günlük rutinlerine dönmesi için 7-10 günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Bu süre içerisinde bir sorun çıkmaması halinde doktorun da tavsiyeleri ile yaşamınızı eskisi gibi sürdürebilirsiniz.

 • Boyun germeden sonra iz oluşması söz konusu mudur?

  Boynunuzdaki germe işlemi sonrasında iz oluşması durumu vardır. Ancak izin saçlı deri ve kulak arkasında olması görsel anlamda bir olumsuzluğu tetiklemeyecektir. Kulak önünde de küçük izler oluşması muhtemel olsa da bu izlerin zamanla silikleşeceğinden söz etmek gerekir.

  Boynunuzdaki olumsuzluklardan kurtulmak ve daha kaliteli bir çözüme kapı aralamak adına uzman doktorunuzla mutlaka bir görüşme gerçekleştirin. Kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırırken aynı zamanda hayallerinizdeki görselliği yakalamanın da keyfini çıkarın. Boyun germeyle alakalı bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 • Dolgu nasıl etki eder?

  Dolgu maddeleri uygulandığı derinliğe ve bölgeye göre hacim eklemesi yapar. Aynı zamanda bölgeyi nemlendirir. Bazı dolgu maddeleri bölgedeki cilde destek olmak için kollajen ve protein yapılarının sentezini arttırır.

 • Dolgu maddesi neye göre seçilir?

  Hastaların şikayetlerine göre dolgu maddesi tercih edilir.

 • Dolgu ne kadar kalıcıdır?

  6 ay ile 12 ay arasında kalıcıdır.

 • Göz çekikleştirme ameliyatla hangi teknikler yapılabilir?

  Endoskopik olarak saçlı deriden yapılan 1,5 cmlik kesilerle kaş kaldırma göz çekikleşrime yapılabilir.

 • İple askılamanın etkileri ne kadar sürer?

  Yüz bölgesinde uygulanacak olan iple askılamanın etkileri hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Ancak genel itibarıyla 6 ay ile 2 yıl arasında süren bir etkiden bahsetmek mümkündür. Sürecin olabildiğince uzaması adına hekiminizin önerilerini dikkate almalısınız.

 • Askılama tekniği uygulanırken ağrı hissi olur mu?

  İşlem sırasında ağrı hissi ortaya çıkması söz konusu değildir. Zira anestezi uygulaması ile gerçekleştirilen bu uygulamanın amacı acısız bir şekilde ideal sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktır.

 • Askılama tekniğinin olumsuz yönleri var mıdır?

  Çağatay Falcıoğlu uzmanlığı ile gerçekleştirilen askılama uygulamalarında herhangi bir yan etki ortaya çıkması mümkün değildir. Titiz bir şekilde gerçekleşen bütün süreç başarı odaklı bir şekilde sona erer. Bu kapsamda askılama tekniğinin çok özel çözümler sağlaması muhtemeldir.

 • İple askılamanın uygulanamayacağı kimseler kimlerdir?

  İple askılama tekniğinden yararlanmak isteyen kişi sayısı fazla olsa da bu uygulamanın gerçekleştirilmesinin mümkün olmayacağı kişiler de vardır. Kanser hastalığı olanlar, kan pıhtılaşması yaşayanlar ve cilt enfeksiyonları ile karşı karşıya kalanlar için iple askılama tekniğinin oldukça özel olduğundan söz etmek gerekir. Bu nedenle de herhangi bir hastalığınız varsa bunu doktorunuzla paylaşmaya özen göstermelisiniz.

 • Jinekomasti ne kadar sürer? İz kalır mı? Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

  Operasyon 1-2 saat içerisinde tamamlanır.

  Eğer liposuction yapmışsak sadece iz 3 mm civarında 2 3 yerde olabilmektedir. Ama meme başından kesi yapılmışsa meme başı bütünlüğü bozulabilir. Hafifte olsa iz belli olabilir.

  Jinekomasti ameliyatının çok büyük çoğunluğu sadece liposuctionla yapıldığından iyileşme hızlı bir şekilde meydana gelir. Operasyon sonrası mutlaka korse kullanılmalıdır. Korse kullanımı yağ dokusunun dağılmasını engeller ve iyileşme sürecini kısaltır. Operasyondan sonra bölge de şişlik ve morluk meydana gelir. Bu şişlik ve morluklar birkaç gün içerisinde geçecektir.

 • Kaş kaldırma sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

  Kaşlarınızın daha dik ve kusursuz olması adına başvuracağınız kaldırma uygulamalarına göre iyileşme süreci farklılaşır.

 • Kaş kaldırma ne derecede yapılmalıdır?

  Kaşlarınızda ne kadar kaldırma gerçekleştirileceği kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Dr. Çağatay Falcıoğlu ile birlikte karar vererek kusursuz sonuçlar alabilirsiniz.

 • Kaş kaldırma uygulaması kalıcı mıdır?

  Estetik uygulamalar kalıcı olmayan çözümlerdir. Bu nedenle kaşlarınızı kaldırdıktan sonra kişisel özellikleriniz ve uygulamaya göre değişen sürelerde tekrar operasyon geçirmeniz gerekebilir.

 • Kol germe uygulaması kalıcı mıdır?

  Kolunuzdaki sarkmanın iyileştirilmesi noktasında kalıcı bir etki için kol germenin çok başarılı bir uygulama olduğundan söz edilebilir. Ancak kilo alıp verme konusunda dikkatli olmanızda fayda vardır. Aksi takdirde kolunuzda tekrardan sarkma yaşanması muhtemel olacaktır.

 • Kol germeden sonra spor yapabilir miyim?

  Evet, kol germe uygulaması sonrasında spor yapabilirsiniz ancak iyileşme sürecinin tamamlanması adına 4 hafta beklemenizde fayda vardır.

 • Kol germede fiyatlar neye göre belirlenmektedir?

  Kolunuzdaki sarkma ve diğer ekstra durumlara bağlı olarak fiyatların belirlenmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle de fiyat konusunda merak ettiğiniz her detayı titiz bir şekilde değerlendirmelisiniz.

  Kol germe ve diğer bütün operasyonlar için kafanıza takılan soru işaretlerini bizimle iletişime geçerek cevaplandırabileceğinizi unutmamalısınız.

 • Liposuction ne kadar sürer?

  Operasyon 1-2 saat içerisinde tamamlanır.

 • Liposuctionda anestezi uygulanır mı?

  Genellikle lokal anestezi uygulanır. Ancak bazı durumlarda genel anestezi uygulaması yapılabilmektedir.

 • Liposuction operasyonu sonrası ne zaman duş alınabilir?

  Liposuctiondan 3-4 gün sonra duş alınabilir.

 • Liposuction operasyonu sonrası dikişleri aldırmak gerekli midir?

  Estetik dikiş uygulamaları kullanılır bu nedenle operasyondan sonra diki aldırmaya gerek yoktur.

 • Liposuctiondan sonra iyileşme süreci nasıldır?

  Süreç kişiden kişiye ve teknikten tekniğe göre değişkenlik gösterir. Klasik liposuction iyileşme süreci en zor olan yöntemdir. Diğer yöntemlerin iyileşme süreci ise daha kısa ve kolaydır. Operasyondan sonra mutlaka korse kullanılmalıdır. Korse kullanımı yağ dokusunun dağılmasını engeller ve iyileşme sürecini kısaltır. Operasyondan sonra bölge de şişlik ve morluk meydana gelir. Bu şişlik ve morluklar birkaç gün içerisinde geçecektir.

 • Göğüs büyütme operasyonu sonrasında göğüsler iz kalır mı?

  Operasyondan sonra kesi yerlerinde küçük izler kalır. Ancak bu izler zaman içerisinde ten rengini alarak kaybolur ya da çok az görünür hale gelir. İzler rahatsız edici görünürlükte değildir.

 • Göğüslerin boyutunu beğenmezsem ne olur?

  Göğüslerin boyutu doktorunuz ile istişare ederek belirlenmektedir. Ancak yine de beğenmediğiniz, beklediğinizden daha büyük ya da daha küçük göğüsler ortaya çıkarsa revize operasyon gerçekleştirilebilmektedir.

 • Göğüs büyültme operasyonundan sonrasında göğüslerde ağrı meydana gelir mi?

  Operasyon sonrasında göğüslerde ağrı meydana gelebilmektedir. Ancak söz konusu ağrılar için ağrı kesici kullanılabilmektedir.

 • Göğüs büyültme operasyondan sonra ne zaman duş alınabilmektedir?

  Göğüs büyütme operasyonundan sonra 4-5 gün duş almamalısınız. Doktorunuzun son kontrolünü gerçekleştirmesinden sonra duş alabilirsiniz.

 • Göğüs büyültme operasyondan sonra dikiş aldırmam gerekiyor mu?

  Operasyondan sonra dikişlerinizi aldırmanıza gerek yok. Çünkü Dr. Çağatay falcıoğlu tarafından özel estetik dikişler uygulanmaktadır. Bu dikişler zaman içerisinde erimekte ve kaybolmaktadır.

 • Meme dikleştirmeli büyütmenin sonuçları kalıcı mıdır?

  Meme büyütme işleminin sonucunda memelerinizin tekrar küçülmesi söz konusu değildir. Ancak dikleştirme uygulamasına bağlı olarak kullanılan tekniğin de dikkate alınması ile dikleştirme belirli bir süre sonra etkisini yitirebilir. Bu nedenle de uygulama öncesinde bütün detayları hekiminizden öğrenmeniz sizin adınıza özeldir.

 • Meme dikleştirmeli büyütmede memeler ne kadar büyür?

  Meme büyütme işlemi sonrasında memelerinizin ne kadar büyüyeceğine sizin talepleriniz ve doktorunuzun değerlendirmelerine göre karar verilmektedir. Bu bağlamda memeler şu kadar büyür diye bir genelleme yapmak mümkün değildir. Fiziksel özellikleriniz ve kişisel taleplerinizin çok değerli olduğunu unutmamalısınız.

 • Meme dikleştirmeli büyütme sonrasında normal yaşama dönüş ne zaman olur?

  Operasyon sonrasındaki ilk 4-6 haftada çok ağır işlerden kaçınmanız gerekse de ortalama 2 ayda tamamen eski yaşamınıza dönmeniz mümkündür. İlk etapta sıradan işlerinizi yapabilseniz de en önemli husus memeleri darbe ve diğer etkilerden korumak olacaktır.

 • Meme dikleştirmeli büyütmeden sonra iz kalır mı?

  Meme dikleştirmeli büyütmeden sonra iz kalması oldukça doğaldır. Ancak görsel anlamda sizi memnun etmeyecek bir sonuç ortaya çıkmasından ziyade izlerin memenin alt kısmında kalması sağlanır. Öte yandan bu izlerin zamanla silikleşmesi ve görünmemesi de mümkündür.

 • Meme küçültme operasyonunu kimler yaptırabilir?

  Bu operasyonda yaş sınırlaması 18 yaş şeklindedir. Bunun yanı sıra herhangi bir sağlık problemi yaşamayan ve göğüslerinin boyutlarından memnun olmayan kadınlar bu operasyonu yaptırabilirler.

 • Orta yüz germe ameliyatları kalıcı mıdır?

  Evet, söz konusu ameliyat kalıcıdır.

 • Orta yüz germe operasyonu sonrasında yüzümde iz kalır mı?

  Kirpik diplerinden yapılan kesiyle yani klasik yüz germe ameliyatından sonra belli belirsiz bir iz kalmaktadır. Hatta iz kalmıyor denildiği bile oluyor.

  Endoskopik teknikle orta yüz germe olmuşsa hasta saçlı kesi hattı saçlı deride olacağından dışarıdan görünen herhangi bir iz olmamaktadır.

 • Orta yüz germe operasyonunda ağrı çeker miyim?

  Operasyon sırasında ağrı hissedilmez fakat operasyondan sonra ağrılar oluşabilmektedir. Bu ağrıları ağrı kesiciler ile en aza indirebilirsiniz.

 • Orta yüz germe operasyonunun tekrarlanması gerekli midir?

  Yüz germe operasyonundan yaklaşık 10 yıl sonra tekrar yaptırmanız gerekebilir.

  Bir süre boyunluk kullanmanız gerekebilir. Bu konuda doktorunuz sizi yönlendirecektir.

 • Burun estetiği yalnızca görünüm amacı ile mi yapılır?

  Burun estetiği yaptırmak isteyen bireylerin tek kaygısı güzel görüntüye sahip olan bir buruna sahip olmak değildir. Hem estetik amaçlı hem de burun fonksiyonlarının düzeltilmesi için ameliyat yapılmaktadır.

 • Yurtdışından burun estetiği yaptırmak için gelebilir miyim?

  Yurtdışından pek çok kişi rinoplasti operasyonu için ülkemize gelmektedir. Kan tahlili raporları ve fotoğraflarınız ile birlikte ameliyat programı oluşturulabilmektedir.

 • Burun estetiğinde yaş sınırı var mıdır?

  Burun estetiği olmak için bireylerin 17-18 yaşlarını doldurmuş olması gerekir. Çünkü daha erken yaşlarda burun estetiği yapılması durumunda büyüme yönünde çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle kemik gelişiminin tamamlanması gerekmektedir.

 • Şakak germe operasyonunun tekrarlanması gerekir mi?

  Ameliyat sonrası önerilere uyarsanız, kaş kaldırmanın sonucu sizi 5-7 yıl memnun edecektir. Bundan sonra istenirse düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Blefaroplasti ile şakak germe opersayonu kombine edilir mi?

  Evet bu operasyonların kombine bir şekilde yapılması mümkündür.

 • Göz kapağı estetiğinden sonra ameliyat izi kalır mı?

  Her cerrahi işlemden sonra az da olsa iz kalır. Ancak göz kapağı operasyonunda kesiler göz kapağı kıvrımından yapılır. Bu nedenle izler gözükmez.

 • Göz kapağı estetiğinde yaş sınırı var mıdır?

  18 yaşından büyük herkes göz kapağı estetiği olabilir.

 • Göz kapağı estetiğinin etkisi ne kadardır?

  Göz kapağı estetiğinin etkisi 7-8 yıl kadar sürmektedir.

 • Üst yüz germe operasyonu kalıcı mıdır?

  Yüz germe uygulamaları ile alakalı kalıcılık söz konusu olsa da yüz germeyi tekrar gerekli kılacak uygulamalardan kaçınmak gerekir. Bu sayede operasyon sonrasında uzun süre genç ve güzel görünmek olasıdır.

 • Yüz germe sonrasında ağrı oluşması muhtemel mi?

  Ağrı ve sızı oluşumu üst yüz germe sonrasında muhtemeldir. Bu nedenle de doktor kontrolünde ağrı kesici kullanmalısınız.

 • Vajina daraltmada kaç cm daralma gerçekleşir?

  Hastadan hastaya değişiklik olmakla birlikte 3-4 cm kadar daralma olması mümkündür. Burada en ideal çözümü doktorun belirleyeceğini bilerek hekim kontrolünde hareket etmeye özen göstermelisiniz.

 • Vajina daraltma kalıcı bir işlem midir?

  Vajina daraltma ile alakalı en çok merak edilen konulardan bir tanesi de kalıcılıktır. Bu noktada travmatik bir doğumun tekrar gerçekleşmemesi halinde kalıcı bir çözümden bahsetmek olasıdır. Bu nedenle de vajina daraltmanın etkileri tatmin edici seviyededir.

 • Her kadın vajina daraltma için uygun mudur?

  Vajina daraltma uygulamasında son kararı hekiminiz vereceğinden bu uygulamaya uygun olup olmadığınıza karar vermek adına bir ön değerlendirme şarttır.

 • Karın germenin etkileri kalıcı mıdır?

  Hamilelik ve diğer tetikleyici faktörler dışarıda bırakıldığında sarkmanın tekrar yaşanması mümkün değildir. Ancak karnınızın sarkmasına neden olacak faktörlerin varlığı germe operasyonunun etkisini ortadan kaldıracaktır.

 • Karın germeden sonra iz kalır mı?

  Karın germe operasyonu sonrasında özel dikiş yöntemleri kullanılarak iz oluşumuna engel olunmaktadır. Burada amaç daha güzel ve ilgi çekici bir görüntüye sahip olmanızı desteklemektir.

 • Kimler bu operasyondan faydalanabilir?

  Abdominoplasti yani karın germeyi kimlerin yapıp kimlerin yapamayacağına karar verecek tek kişi uzman hekiminizdir. Bu nedenle de operasyon öncesinde gerçekleştirilecek olan incelemeler sayesinde en ideal sonuçların ortaya konması mümkün olacaktır. Siz de karın germe uygulamaları ile daha kaliteli bir görselliğe ulaşma arzusunda olabilirsiniz. Ancak bu operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirmek adına hekim kontrolünde ve doğru bir planlama yapmak oldukça değerlidir. Uzman hekiminizle iletişime geçerek sizi bekleyen seçeneklerin neler olduğuna daha yakından bir göz atabilirsiniz. Karın germede kusursuz bir süreç için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 • Meme büyütme ameliyatından sonra emzirebilir miyim?

  Bu sorunun cevabı sadece meme büyütme ameliyatı yaptıysak kesinlikle evet. Ama bazen sadece meme büyütme yapmıyoruz. Dikleştirmeli büyütme yaptığımız hastalarımız da oluyor. O zaman durum biraz daha komplike hale gelmeye başlıyor. Dikleştirme yapıldığı zaman kullandığın tekniğe göre değişmekle beraber süt bezleri zarar görebiliyor. O zaman da hastalarımıza mutlaka önceden bu ihtimalden bahsediyoruz.

 • Burun estetiği ameliyatımı başka bir yüz operasyonu ile birleştirebilir miyim?

  Bunun cevabı aslında kısaca evet çünkü burun ameliyatı ile birlikte zaten biz göz kapağı ameliyatını sıklıkla yapabiliyoruz. Onun haricinde çene ilerletme ameliyatları ekleyebiliyoruz. Bazen yüz germe ameliyatları ekleyebiliyoruz. Kaş kaldırma ameliyatları ekleyebiliyoruz. Yani kısaca burun ameliyatı ile birlikte kombine ameliyatlar mümkündür. Sadece hastalarımıza söylememiz gereken şey ameliyat suresinin uzayacağıdır. Çünkü sadece burun ameliyatı 2 ila 3 saat arasında zaman dilimi alır, üstüne eklediğimiz ameliyat da ameliyat süresini uzatır. Hastalarımız bunu bildikten sonra bizim açımızdan kombine ameliyat almamızda sıkıntı yoktur. Ama benim bu konu ile ilgili mutlaka hastalara söylediğim ekstra bir şey de ikiden fazla kombine ameliyat almadığımdır. Çünkü onlara kısaca benim de insan olduğumu, yorulabildiğimi ve böylece benim yorulmama bağlı ekstradan bir sıkıntı yaşamak istemediğimi dürüstçe söylüyorum.

 • Operasyonumdan hemen sonra eve gidebilir miyim?

  Burun estetiği yaptırmayı düşünen hastaların merak ettiği konular arasında iyileşme sürecinin nasıl işleyeceği ve ameliyat sonrası sosyal yaşama ne zaman dönülebileceği yer almaktadır. Bilindiği gibi rinoplasti ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır, bu nedenle operasyondan sonra hastalar birkaç saat gözetim altında tutulmakta ve herhangi bir komplikasyonla karşılaşılmazsa taburcu edilmektedirler.

  Bununla birlikte hastanede 1 gece kalmanız kanama kontrolünüzün sağlanması, ameliyat sonrası dönemi daha rahat geçirmenize yardım edecek tedavilerin daha etkili yapılması, hemşireler tarafından yakın takip edilebilmeniz gibi avantajlar sunar.

  Rinoplasti ameliyatının ardından hastaların iş yaşantılarına geri dönmesi yaklaşık olarak 1 haftalık süreci kapsar. Fakat, ağır iş yüküne sahip olan hastalarda, bu süreç daha da uzayabilir. Rinoplasti ameliyatlarının ardından iyileşme sürecinde fazla yatak istirahati yapılmasına ihtiyaç duyulmaz.

 • Sigara içmek burun estetiği operasyonundan sonra iyileşmemi etkiler mi?

  Burun ameliyatları uzman hekimler tarafından, doğru teknik ile uygulandığında iyileşme süreci oldukça konforlu bir işlemdir. Ancak bir ameliyat süreci söz konusu olduğu için ameliyattan önce sigara kullanan hastaların sigarayı mümkünse bırakması, değilse olabildiğince azaltması önerilir. Anestezi sürecinin sağlıklı tamamlanması, ameliyat sırasında sigara kaynaklı problemlerin yaşanmaması adına sigaranın bırakılması oldukça önemlidir. Sigara kullanımı ameliyat sonrası ağrıların artmasına yol açacaktır. Bu tip olumsuz durumların yaşanmaması için sigaranın bırakılması önerilir.

 • Rinoplasti ameliyatı ağrılı mıdır?

  Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı genel anestezi altında yapılır; dolayısıyla operasyon esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi duyulmaz.

  Rinoplasti ameliyatı sonrası ağrılar hafif sızlamalar şeklinde görülebilir. İlk bir hafta biraz zorlu geçse de ikinci ve üçüncü haftada yavaş yavaş iyileşme süreci tamamlanır. Bandaj, dikişler ve sargılar mutlaka doktor kontrolünde açılmalıdır. Kişiye bağlı olarak diş ağrısı, baş ağrısı veya burun kemiğinde ağrılar görülse de kolayca kontrol altına alınabilir. Burun estetiği yapılan bireylerde burunda ağrı hafif bir şekilde atlatılabilir. Doktorun verdiği burun spreyi, antibiyotikler veya kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

 • Revizyon rinoplasti nedir?

  Revizyon burun estetiği, daha önce burun estetiği yapılmış ancak hedeflenen sonuçlara ulaşılamayan durumlarda yapılan burun estetiği ameliyatıdır.

  Revizyon ameliyatları geniş bir yelpazeyi kapsayabilir. Bazen küçük bir müdahale yeterlidir, bazen burnun tamamını yeniden şekillendirmek gerekir. Burada önemli olan daha önce geçirilmiş bir ameliyat veya ameliyatlarda burun yapısının nasıl ve ne ölçüde değiştirildiğidir. Revizyon burun estetiğinde soruna yönelik müdahale planlanmalıdır. Olumlu ve olumsuz özellikler değerlendirilir, müdahale riski garanti ediyorsa ameliyat kararı verilir. Revizyon ameliyatları çoğu sorunu düzeltebilirken, düzeltilemeyen bazı sorunlar da vardır. Beklentilerin gerçekçi olması bu ameliyatın en önemli kuralıdır.

 • Göğüslerde sarkma neden olur?

  Kalıtsal nedenlerle memeyi tutan bağların zayıflığından dolayı erken yaşlarda sarkma başlayabilir.

  Hamile ve emziren kadınların göğüsleri daha fazla sarkma eğilimindedir. Emzirme döneminde meme dokusu sütle dolu olduğu için üzerindeki deri ve aradaki bağlarla birlikte büyür. Emzirme sona erdiğinde artık süt üretmeyen meme dokusu gebelik öncesi haline döner ancak meme bağları ve cilt eski sıkılığını kaybetmiştir. Hamilelikten sonra normale dönen meme dokusunun etrafındaki derinin gevşemesi nedeniyle göğüsler sarkar.

  Aşırı kilo alıp vermenin neden olduğu meme hacmindeki değişiklikler cildin elastikiyetini olumsuz etkiler ve sarkıklığa neden olur.

  Yaşlanmayla birlikte hormonal nedenlerle meme dokusu azalır, bu da memelerdeki yağ dokusunun azalmasına ve sarkmasına neden olur.

  Yerçekiminin vücut şeklini etkilemesi engellenemez. Özellikle sütyen kullanmayan kişilerde yerçekimi göğüsleri aşağı doğru çekerek sarkmalara neden olur.

 • Kimler meme dikleştirme operasyonu yaptırabilir?

  Çoğunlukla hamilelik ya da emzirme sonrası göğüslerinde küçülme ya da yumuşama olan kişiler; meme dokusunu kaybetmiş ve yaşlanmaya bağlı olarak sarkmış kişiler; Aniden aşırı kilo veren kişiler bu ameliyatı tercih etmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı için herhangi bir adayın sağlıklı olması, aktif bir hastalığı olmaması veya önceden ciddi bir tıbbi durumu olmaması önemlidir.

 • Meme dikleştirme operasyonu için belli bir mevsim var mıdır?

  Estetik ameliyatlarda mevsimsel bir zamanlama koşulu yoktur. Meme dikleştirme operasyonunda dikkat edilmesi gerekenler yaz ya da kış mevsimi olsun tamamen aynıdır. Güneşten ve sıcaktan korunulduğu takdirde estetik işlemlerin yapılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

 • Meme dikleştirme ameliyatı ne kadar sürer?

  Göğüs dikleştirme ameliyatı genellikle yaklaşık 1,5-2,5 saat sürer. Ameliyat süresi kullanılan tekniğe ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterebilir.

 • Meme dikleştirme ameliyatı ağrılı bir işlem midir?

  Göğüs dikleştirme ameliyatından sonraki ilk birkaç gün, basit ağrı kesicilerle kolaylıkla giderilebilen hafif ağrılarınız olabilir.

 • Jinekomasti belirtileri nelerdir?

  Jinekomasti, meme dokusunun hacimce büyüdüğü tüm durumları tanımlamak için kullanılır. Jinekomasti belirtileri arasında meme boyutunda ve hacminde artış, meme dokusunda hassasiyet veya ağrı, meme ucundan akıntı, süt salgısı veya kan gelmesi ve meme ucunda rahatsız edici derecede hassasiyet yaşanması görülebilir.

 • Jinekomasti için yaş sınırı var mıdır?

  Görüntüsünden rahatsız olan ve ameliyat olması için engel bulunmayan, vücut gelişimlerini ve ergenliğini tamamlamış her erkek jinekomasti ameliyatı olabilir. Jinekomasti hastalığı hormon dengelerinin yeniden kurulduğu özellikle ergenlik ve yaşlılık dönemlerinde görülmektedir. Ergenlik döneminde görülen bazı jinekomasti vakaları vücut gelişimi tamamlanınca kendiliğinden de geçebilir.

 • Jinekomasti ameliyatı fiyatları ne kadar?

  Ankara Jinekomasti ameliyat fiyatları uygulanacak cerrahi tekniklere ve yapılacak ameliyat kombinasyonlarına göre değişiklik gösterebilir. Jinekomasti ameliyatı fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için randevu oluşturabilir ve muayene olabilirsiniz. Doktorunuz sizlere hem uygulanacak tedavi yöntemi ve merak ettiğiniz diğer konularda yardımcı olacaktır. Jinekomasti ameliyatları plastik cerrahi hekimi tarafından yapılmalıdır.

 • Jinekomasti ameliyatı ağrılı mıdır?

  Liposuction işlemine bağlı olarak hasta bir miktar ağrı duyacaktır, ama bunun dışında jinekomasti ameliyatı ağrılı bir işlem değildir. Hastalar ameliyattan 1 hafta sonra normal hayatlarına dönebilirler. Fiziksel güç gerektiren hastalarda bu süre 2 haftaya çıkabilir.

 • Jinekomasti ameliyatı sonrası korse ne kadar süre takılmalıdır?

  Jinekomasti ameliyatı sonrası takılması gereken jinekomasti korsesi 4-6 hafta süre ile takılmalıdır. Korsenin sıkılığı sportif aktivitelerde biraz daha artırılmalı, istirahat halinde biraz daha gevşetilmelidir. Korsenin sıkılığı ne aşırı sıkı ne de çok gevşek olmalıdır.

 • Jinekomasti ameliyatı için mevsim fark eder mi?

  Estetik ameliyatlar, günümüz teknolojisi ile her mevsim rahatlıkla uygulanabilen operasyonlar haline gelmiştir. Jinekomasti ameliyatı her mevsim yapılabilir. Burada hastaların göz önünde bulundurması gereken şey ameliyat sonrası korse kullanımıdır. Sıcak havalarda korse kullanımı hastalar için biraz zorlayıcı olabilir.

 • Liposuction için yaş sınırı var mı?

  Liposuction için belirli bir yaş sınırı yoktur. Liposuction, uygun bir adayın genel sağlık durumuna ve vücut tipine dayalı olarak yapılır. Bu nedenle, yaş yerine, kişinin genel sağlık durumu, cilt elastikiyeti ve diğer tıbbi faktörler daha belirleyici olabilir.

  Ancak, liposuction genellikle genç ve sağlıklı bireyler arasında daha yaygın olarak yapılır. Bunun nedeni, gençlerin genellikle daha iyi cilt elastikiyetine sahip olmaları ve daha hızlı iyileşme sürecine girebilmeleridir. Ayrıca, yaşlı bireylerde, yaşla birlikte cilt elastikiyetinin azalması ve iyileşme sürecinin daha uzun sürebilmesi gibi bazı potansiyel sorunlar daha sık görülebilir.

  Liposuction için bir aday olup olmadığınızı belirlemek için bir plastik cerrah ile görüşmelisiniz. Uzman, tıbbi geçmişinizi ve genel sağlık durumunuzu değerlendirerek size en uygun seçenekleri sunabilir. İşlem yapılacak bölge, yağ birikimi, cilt durumu ve diğer faktörler de dikkate alınır. İhtiyacınıza ve fiziksel durumunuza uygun bir plan oluşturulabilir.

 • Liposuction kaç saat sürer?

  Liposuction süresi, işlem yapılacak alanın büyüklüğüne, hastanın genel sağlık durumuna ve kullanılan tekniklere bağlı olarak değişebilir. Tipik olarak, liposuction işlemi 1 ila 4 saat arasında sürebilir. Bu süre, birkaç faktöre bağlı olarak değişebilir:

  • İşlem yapılacak alanın büyüklüğü: Daha fazla yağın alınması gereken bölgeler daha uzun sürebilir.
  • Kullanılan liposuction tekniği: Farklı liposuction teknikleri kullanılabilir, ve bazıları diğerlerinden daha uzun sürebilir. Örneğin, vaser liposuction gibi daha gelişmiş teknikler işlem süresini uzatabilir.
  • Hasta sağlığı: Hastanın genel sağlık durumu, anesteziye verdiği yanıta ve komplikasyon riskine bağlı olarak işlem süresini etkileyebilir.

  Bu nedenle, liposuction işlemi her hasta için farklılık gösterebilir. Bu konuda daha fazla bilgi ve kesin bir süre tahmini için bir plastik cerrah veya liposuction uzmanı ile iletişime geçmeniz önemlidir.

 • Liposuction ile kilo verilir mi?

  Liposuction, bir kilo kaybı yöntemi olarak değil, vücudu şekillendirmek ve inatçı yağ birikimlerini azaltmak için kullanılan bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Liposuction ile kişinin kilo vermesi amaçlanmaz; bunun yerine, vücut şeklini ve konturlarını iyileştirmek amaçlanır.

  Liposuction işlemi, yerel olarak fazla yağ birikimlerini çıkarmak için tasarlanmıştır. Özellikle belli bölgelerde, örneğin karın, kalça, uyluk, sırt veya çene gibi bölgelerdeki yağların alınmasına yardımcı olabilir. Ancak liposuction işlemi sadece cilt altı yağ dokusunu hedefler ve kişinin genel vücut ağırlığını önemli ölçüde azaltmaz.

  Kişinin kilo verme hedefleri varsa, bunu sağlamak için daha uygun diyet ve egzersiz programlarına ihtiyaç duyulur. Liposuction sonrası, kişi kilo almaya devam ederse, kalan yağ hücreleri şişebilir ve işlemin sonuçları değişebilir. Bu nedenle, liposuction yalnızca vücut şeklini iyileştirmek isteyen kişilere uygundur ve ciddi kilo kaybı için bir yöntem olarak kullanılmamalıdır. Herhangi bir kilo verme prosedürü veya ameliyatı düşünüyorsanız, önce bir tıp uzmanına danışmalısınız.

 • Hangi durumlarda liposuction uygulanmaz?

  Liposuction, birçok kişi için uygun olabilen bir kozmetik cerrahi prosedürdür, ancak bazı durumlarda uygulanmaması gerekebilir. İşte liposuction'ın uygulanmaması gereken bazı durumlar:

  Genel Sağlık Sorunları: Liposuction, genel sağlık sorunları olan kişilere uygulanmamalıdır. Özellikle kalp hastalığı, şeker hastalığı, solunum problemleri veya dolaşım bozuklukları gibi ciddi sağlık sorunları olan kişiler için riskli olabilir.

  İleri Yaş: Yaşlı kişilere liposuction yapılabilir, ancak yaşla birlikte cilt elastikiyeti azalır ve iyileşme süreci daha uzun olabilir. Bu nedenle yaşlı bireylerde daha dikkatli bir değerlendirme gerekebilir. 

  Cilt Sorunları: İyi bir cilt elastikiyeti liposuction sonuçlarının daha iyi olmasına yardımcı olur. Cilt sarkması veya ciltte önemli düzensizlikler olan kişilere liposuction yapılması durumunda, cilt düzeltilmesi gerekebilir.

  Gebelik: Gebelik sırasında ve emzirme döneminde liposuction yapılması genellikle önerilmez. Hamilelik sonrası vücut şeklindeki değişiklikler beklenmelidir.

  Aşırı Kilo: Liposuction, aşırı kilolu kişilerin kilo vermek için kullanılan bir yöntem değildir. İşlem, özellikle belirli bölgelerde inatçı yağ birikimlerini azaltmak için tasarlanmıştır.

  Olumsuz Sağlık Koşulları: Genel olarak sağlıklı ve normal kiloda olan kişilere liposuction yapılması tavsiye edilir. Aşırı kilolu veya obez kişilerde liposuction sonuçları daha az belirgin olabilir.

  Zihinsel Sağlık Sorunları: Liposuction, vücut dismorfik bozukluğu gibi zihinsel sağlık sorunlarına sahip kişilere uygulanmamalıdır. Bu tür kişiler, vücutlarıyla ilgili saplantılı düşüncelere sahip olabilirler ve cerrahi sonuçları memnun etmeyebilir.

  Bu durumlar, liposuction'ın uygulanmaması gereken bazı örneklerdir. Liposuction düşünüyorsanız, bir plastik cerraha danışmanız önemlidir. Uzman, kişisel sağlık durumunuzu ve beklentilerinizi değerlendirecek ve size en iyi tedavi seçeneğini önerecektir.

   

 • Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürmektedir?

  Meme büyütme ameliyatının süresi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir, ancak genellikle 1 ila 2 saat arasında sürer. Bu süre, kullanılan tekniklere, implant tipine, meme dokusunun durumuna ve hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Ameliyatın karmaşıklığına göre süre uzayabilir veya kısalabilir.

  Meme büyütme ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın süresi, implantların meme dokusu altına yerleştirilmesi ve istenen sonuca ulaşmak için gerekli olan diğer işlemlere bağlı olarak değişir.

  Bu nedenle, meme büyütme ameliyatı düşünüyorsanız, bir plastik cerrahla görüşmelisiniz. Cerrah, özel durumunuz ve istekleriniz temelinde ameliyatın ne kadar süreceği konusunda daha fazla bilgi sağlayacaktır. Ayrıca ameliyat öncesi ve sonrası bakım süreçleri hakkında size rehberlik edecektir.

   

 • Meme büyütme ameliyatı sonrası ağrı olur mu?

  Evet, meme büyütme ameliyatı sonrası ağrı genellikle görülen bir yan etkidir. Ameliyat sonrası ağrı, kişiden kişiye değişebilir ve ameliyatın karmaşıklığına, kullanılan tekniklere ve hastanın kişisel ağrı eşiğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. İşte meme büyütme ameliyatı sonrası ağrı hakkında bilmeniz gereken bazı önemli noktalar:

  • İlk Birkaç Gün: Ameliyat sonrası ilk birkaç gün, meme bölgesinde ağrı, gerginlik ve rahatsızlık hissi sıkça görülür. Bu ağrılar genellikle şiddetli değildir ancak rahatsızlık yaratabilir.
  • İlaçlar: Plastik cerrahınız, ameliyat sonrası ağrıyı yönetmek için reçete ettiği ağrı kesici ilaçlar önerebilir. Bu ilaçları düzenli olarak kullanmanız, ağrının daha iyi kontrol edilmesine yardımcı olabilir.
  • Şişlik ve Morluklar: Ameliyat sonrası dönemde şişlik ve morluklar da görülebilir. Bu, vücudun iyileşme sürecinin normal bir parçasıdır ve ağrıya katkıda bulunabilir.
  • İstirahat ve Bakım: Ameliyat sonrası istirahat etmek, ameliyat bölgesindeki ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Plastik cerrahınızın önerdiği bakım talimatlarına uymak da iyileşme sürecinizi destekleyebilir.
  • Uzun Vadeli Ağrı: Meme büyütme ameliyatı sonrası uzun vadeli ağrılar nadiren görülür. Ancak implantların boyutu ve tipi, ağrının süresini ve şiddetini etkileyebilir.

  Ameliyat sonrası ağrı, genellikle birkaç gün içinde azalır ve iyileşme süreci ilerledikçe ortadan kaybolur. Yine de herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissi, plastik cerrahınıza bildirilmelidir. Ameliyat sonrası bakım ve takip randevularını düzenli olarak takip etmek önemlidir.

YASAL UYARI!

cagatayfalcioglu.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

Web sitemizdeki kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için çerezleri (cookie) kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için Çerez Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Tamam