Meme dikleştirmeli büyütme; büyütme ve dikleştirme işlemlerinin bir arada olduğu operasyonlara verilen isimdir. Bu kapsamda memelerinin hacminden memnun olmayan kadınların hem büyütme hem de dikleştirme uygulamalarından fayda sağlaması mümkün olur. Siz de dikleştirme konusunda en dikkat çekici seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece Çağatay Falcıoğlu ile iletişime geçerek en kaliteli çözümlerden yarar sağlamak olacak!

Memeler, kadınlar için önemli birer organ olmalarının yanı sıra görsel olarak kadınların dikkat ettiği hususlar arasındadır. Güzelliği etkileyen memelerin zaman zaman çift ilişkilerini de doğrudan etkilediğinden söz etmek mümkündür. Bu durumda hem hacim büyütme hem de dikleştirme uygulamalarından bahsetmek gerekmektedir. Kombine bir işlem olarak gerçekleştirilen bu uygulamalarla alakalı hekiminizle hemen görüşebilirsiniz.

Meme Dikleştirmeli Büyütme Kimlere Uygulanır?

Memelerde büyütme işleminin gerçekleştirilmesi tamamen kadınlar tarafından gelen taleplere bağlıdır. Siz de bir kadın olarak memelerinizin çok küçük olduğunu düşünüyorsanız hekiminizle görüşerek size en uygun seçeneklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Meme dikleştirme uygulamalarında hekiminiz en ideal yöntemi tercih ederek size özel çözümler ortaya çıkarır.

Meme Dikleştirmeli Büyütme Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Meme büyütme uygulamaları ile alakalı en dikkat çekici detaylardan bir tanesi olan kombine uygulamalar çerçevesinde size en uygun çözümleri ortaya çıkarmak adına sürecin titizlikle gerçekleştirilmesi muhtemeldir. Hem büyütme hem de dikleştirme uygulamaları gerçekleştirileceğinden kullanılacak olan teknikler farklılık göstermektedir. Bu nedenle de hangi tekniğin tercih edileceğine hekiminizin karar vermesi faydalı olacaktır.

Meme dikleştirme uygulaması öncesinde hastanın istediği boyutta büyütme uygulamasına başvurulmaktadır. Memelerin arzu edilen boyuta ulaşması sonrasında ise meme dikleştirme için uygulamaya başlanır. Operasyonun süresi ve zorluğu hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Nitekim dikleştirmede hastanın talepler yöntemin dahi farklılaşmasına yol açmaktadır.

Meme Dikleştirmeli Büyütme Sonrasında İyileşme Süreci

Memelerdeki dikleştirme ve büyütme işlemi tamamlandıktan sonra gerekli kontroller yapılarak hastanın taburcu edilmesi sağlanmaktadır. Bu aşamadan sonra hekim kontrolünde olmak suretiyle hastanın dikkatli bir şekilde iyileştirme sürecini devam ettirmesi gerekir.

İyileşme sürecinde meme bölgesine gelecek darbelerden korunmak oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra meme dikleştirmeli büyütme sonrasında kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Zira dren uygulaması söz konusuysa kan akışının önlenmesi imkânsız olur. Meme dikleştirmeli büyütme işlemlerinden sonra doktor önerisi ile özel sutyen giyilmelidir. Bu sayede sonuçlar daha kalıcı ve etkili olacaktır.

İyileşme sürecinin hastaya ve uygulamaya göre farklılık göstermesi söz konusu olurken burada değerli olan kesinlikle hekimin önerilerine kulak vermektir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı Ankara

Meme dikleştirme fiyatı, göğüsteki sarkmanın derecesine, uygulanacak tekniğe, bereberinde büyütme ya da küçültme olup olmayacağına göre değişmektedir. Estetik ameliyatlar kişiye özel planlandığı için kişinin meme yapısına göre ameliyatın komplikasyon oranı, ek bir estetik işlem yapılıp yapılmayacağı meme dikleştirme fiyatları üzerinde etkilidir. Meme dikleştirme fiyatı için öncelikle doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Meme dikleştirmeli büyütmenin sonuçları kalıcı mıdır?

  Meme büyütme işleminin sonucunda memelerinizin tekrar küçülmesi söz konusu değildir. Ancak dikleştirme uygulamasına bağlı olarak kullanılan tekniğin de dikkate alınması ile dikleştirme belirli bir süre sonra etkisini yitirebilir. Bu nedenle de uygulama öncesinde bütün detayları hekiminizden öğrenmeniz sizin adınıza özeldir.

 • Meme dikleştirmeli büyütmede memeler ne kadar büyür?

  Meme büyütme işlemi sonrasında memelerinizin ne kadar büyüyeceğine sizin talepleriniz ve doktorunuzun değerlendirmelerine göre karar verilmektedir. Bu bağlamda memeler şu kadar büyür diye bir genelleme yapmak mümkün değildir. Fiziksel özellikleriniz ve kişisel taleplerinizin çok değerli olduğunu unutmamalısınız.

 • Meme dikleştirmeli büyütme sonrasında normal yaşama dönüş ne zaman olur?

  Operasyon sonrasındaki ilk 4-6 haftada çok ağır işlerden kaçınmanız gerekse de ortalama 2 ayda tamamen eski yaşamınıza dönmeniz mümkündür. İlk etapta sıradan işlerinizi yapabilseniz de en önemli husus memeleri darbe ve diğer etkilerden korumak olacaktır.

 • Meme dikleştirmeli büyütmeden sonra iz kalır mı?

  Meme dikleştirmeli büyütmeden sonra iz kalması oldukça doğaldır. Ancak görsel anlamda sizi memnun etmeyecek bir sonuç ortaya çıkmasından ziyade izlerin memenin alt kısmında kalması sağlanır. Öte yandan bu izlerin zamanla silikleşmesi ve görünmemesi de mümkündür.

YASAL UYARI!

cagatayfalcioglu.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

Tamam