Tedavi Süresi: 2-3 Saat

Anestezi: Genel

Hastanede Kalış: 1 Gün

Sosyal Hayata Dönüş: 1 Hafta

Orta yüz bölgesinde ki hacim kaybı ve yaşın ilerlemesi ile birlikte orta yüzde bulunan yumuşak dokuların yer çekimi ile aşağıya doğru sarkması ve alt göz kapağının yüzün merkezi bölgesinin görünümünü etkilemesi son derece muhtemelen bir durumdur. Orta yüz; burun, göz ve yüzün merkezinden oluşmaktadır. Gözlerin dış kenarlarından aşağı doğru dikey birer hat çizildiğinde söz konusu hastalar orta yüz olarak ifade edilmektedir. Orta yüz bölgesinin anatomisi kişilere göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıklardan en önemlisi elmacık kemiğidir. Bu nedenle operasyonların son derece titizlikle gerçekleştirilmesi ve profesyonel bir doktor tarafından yapılması çok önemlidir.

Yüz germe ameliyatı tüm estetik operasyonlardan daha fazla değişim yaratan estetik operasyondur. Çünkü direk kişinin yüzünü değiştirmektedir. Yüzdeki deri yaş, stres ve yaşanan psikolojik olaylardan dolayı sarkabilir ve deforme olabilir. Yüzündeki bu deformasyonlardan rahatsız olan kişiler estetik yollara başvurmaktadır. Yüz germe operasyonlarında kişinin yüzündeki deformasyonun şiddetine göre farklı teknikler kullanılmaktadır. Dr. Çağatay Falcıoğlu her hasta için hangi yöntemin uygun olduğuna karar vererek hastaları istediği sonuca ulaşabilmektedir. Yüz germe ameliyatlarında hedef, göz çevresinde oluşan karışıklıkları ve çukurları yok etmek, sarkan yüz dokusunu düzeltmek, boyundaki yağlanma ve sarkmaları germek şeklindedir.

Orta Yüz Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Orta yüz germe ameliyatları farklı teknikler ile gerçekleştirilmektedir. Bunlar klasik orta yüz germe tekniği ve endoskopik tekniktir.

Klasik orta yüz germe tekniği; göz kapağı altından kesi ile girilerek orta yüz bölgesine ulaşım hedeflenmektedir. Bu şekilde orta yüzde bulunan sarkmış yağ tabakası olması gereken hatta ulaştırılabilir.

Endoskopik yöntem ile yüz germe ameliyatlarında ise 4 mm’lik cerrahi kameralar kullanılır. Endoskopik teknikte saç derisine kesiler yapılır ve bu kesiler sayesinde cilt dokusu yukarıya çekilerek gerdirilir. Bu teknik yüzünde çok fazla deformasyon olmayan kişilerde uygulanır.

Orta Yüz Germe Operasyonundan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orta yüz germe operasyonundan önce kullandığınız ilaçları ve kronik hastalıklarınızı mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz. Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda bu ilaçları bırakmanız gerekmektedir. Bu operasyondan önce sigara ve alkol kullanımını sonlandırmanız gerekmektedir.

Operasyon öncesinde Dr. Çağatay Falcıoğlu ile bir görüşme yapılarak hangi yöntemle yüz germe operasyonunun yapılacağı kararlaştırılır.

Orta Yüz Germe Operasyonundan Sonra İyileşme Süreci

Hastanın durumuna ve yüzündeki deformasyona göre Dr. Çağatay Falcıoğlu hastanın bir gece hastanede müşahede de kalması gerekebilir. Hastanın dikişleri 1 hafta sonra kliniğimizde alınmaktadır. Operasyon gerçekleştirildikten sonraki gün yüzde şişlik ve morluklar olacaktır. İlk hafta şişlik ve morluklarınız yüksek seviyede olacaktır ve 1 hafta sonra yavaş yavaş düzelmeye başlayacaktır. 1.haftadan sonra duş alabilirsiniz. Birkaç hafta geçtikten sonra şişlik ve morluklarınızdan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Spor ve makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Orta Yüz Germe Operasyonundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Orta yüz germe operasyonundan sonra ağrılarınız olabilir. Ağrılarınız için doktorunuzun önereceği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.
  • Orta yüz germe operasyonundan sonra yüzünüzde şişlik ve ödem meydana gelebilmektedir. Söz konusu ödem ve şişlik için doktorunuzun önerdiği ilaç ve yiyecekleri kullanmanız gerekmektedir.
  • Operasyondan sonra yüzünüzü olası darbelere ve dış etkilere karşı korumalısınız.
  • İlk hafta duş almamanız gerekmektedir. İlk haftadan sonra rahatlıkla duş alabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

YASAL UYARI!

cagatayfalcioglu.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

Tamam